Afsluttede udbud

Her finder du afsluttede udbud og annoncering af vinderen.

2018:

Udbud af rejsebooking i Grønlands Selvstyre

Vinder:

Delaftale 1: VR Travel ApS

Delaftale 2, 3 og 4: Greenland Travel A/S

 

Nyt tilladelsesadministrationssystem med tilhørende online portal løsninger

Vinder: Scanteam AS (i partnerskab med Syciety AS og Nuna Advokaterne)

 

Oprydning, udkskibning og bortskaffelse af efterforskningsudstyr fra Storø

Vinder: Dykkerfirmaet Masik ApS

 

Udbud af rengøring i Selvstyrets centraladministration

Vinder:

Delaftale 1 og 9: Nanoq Consult & Service ApS

Delaftale 2, 3, 4, 5, 6 og 10: KNS I/S

Delaftale 7 & 8 er udgået

 

Udbud af snerydning for Selvstyrets centraladministration

Vinder: GNC ApS

 

Udbud af Obligatorisk Pension 

Vinder: Sulinermik Inuussutissarsiuteqartut Soraarnerussutisiaqalernissamut Aningaasaateqarfiat (SISA)

 

Udbud af snerydning

Udbuddet er annulleret

 

Tagrenovering af Ado Lynges Skolen i Aasiaat 

Vinder: Aasiaat VVS, Tømrerafdeling 

 

Udbud af rammeaftale om indkøb af inventar og elektronik til indkvartering af personale

Vinder: NDO Supply A/S

 

Renovering og ombygning, Nyt tegningsarkiv

Vinder: Sanasoq Møller

 

Renovering af kirken i Aasiaat

Vinder: KJ Greenland

 

Rengøring af Nukissiorfiit Qaqortoq

Vinder: GFS ApS

 

 

2017:

 

Offentlig licitation - Renovering af B-20A kollegie, Qaqortoq

Vinder: QEF

 

Offentlig licitation Reetablering af Patienthotel i Aasiaat

Vinder:

KJ Greenland A/S på storentreprise

Aasiaat VVS ApS og ASEK A/S på fagentreprise

 

Offentlig licitation - Istandsættelse af B-699, B-772, B-774 og B-775 i Narsaq

Vinder: Permagreen Greenland A/S

         

Offentlig licitation - Genopbygning af vådrum i Maniitsumi Efterskoli

Vinder:

Enterprise 1, 2 og 3: Qaliaq ApS

Enterprise 4: Permagreen A/S

Enterprise 5: Arctic VVS A/S

Enterprise 6: Maniitsoq El-service ApS

 

Offentlig licitation - Zionip Oqalufia og Naalakkatta Illua, Ilulissat

Opgaven blev ikke tildelt nogen bydende

 

Ombygning i kollegiet Hotel Nuuk

Vinder: Tømmermanden ApS

 

Udbud Reparationsarbejde på GU-Kollegiet i Aasiaat

Vinder: Aasiaat VVS ApS

 

Udbud af tagrenovering af kirke i Qasigiannguit

Vinder: KBK Entreprise



Udbudsbekendtgørelse for udbud af snerydning

Udbuddet er annulleret



Tagrenovering af Ado Lynges Skolen i Aasiaat

Der kom ingen tilbud fra entreprenører 

 

Udbud af Forsikringsydelser

Vinder: GRC - Greenland Risk Consultant ApS ved Jim Alkirk

 

Renovering af fyrrummet: B-1045 Ilulissat Sygehus

Vinder: Brøndum Grønland A/S

 

Ombygning af stueetagen i Sundhedsvæsnets funktionærblok B-131 Ilulissat

Vinder: Tømrermester Pilemand i Ilulissat 

 

Ombygning af patientværelser på Regions sygehuset B-152 Sisimiut

Vinder: POLAR Entreprise, Sisimiut

 

Rammeaftale om indkøb af kontormøbler

Vinder: Konpap Nuuk

 

Rammeaftale vedrørende levering af kopipapir til Grønlands Selvstyre, Kujalleq Kommune, ASIAQ, Nukissiorfiit og Mittarfeqarfiit

Vinder: Inu:IT A/S

 

Kantinedrift i Selvstyrets centraladministration

Opgaven blev hjemtaget

 

Licitation: Ledningsarbejde ved Varmeværk Radiofjeldet

Der kom ingen bud fra leverandører

 

Offentlig licitation - Tagrenovering på Maniitsumi efterskoli

Vinder: Permagreen A/S

 

Grønlands Selvstyre, Nukissiorfiit og Mittarfeqarfiit foretager udbud af kontorartikler

Vinder: Arctic Import A/S

 

Offentlig licitation - Inuili Renoveringsarbejde

Vinder: Permagreen Grønland

 

Offentlig licitation: Qattaaq kollegiet i Nuussuaq etape 2

Vinder: Nurepa ApS

 

Offentlig licitation: – Radiokædeudvidelse 

Der kom ingen tilbud fra leverandører

 



2016:

 

Udbud af servicekontrakt målrettet inkubatorforløb for iværksættere

Vinder: Kisserup Arctic

 

Udbudsbekendtgørelse for Udbud Administrationsopgaver

Vinder: INI A/S 

 

Datafordeler til grunddataprogram

Vinder: Magenta ApS

   

Udbud af Sitecore Websupport 

Annulleret

 

Koncession til sportsfiskeri i Qeqqata Kommunia

Vinder:

Leif Fontaine

Karl Davidsen

   

Transportation of passengers, mail and freight in Greenland

Vinder: Air Greenland, Disko Line og Norlandir

 

ERP Pisariillisaaneq

Vinder: Fujitsu A/S

 

Udbud af udarbejdelse af prospekter vedrørende udnyttelse af vandkraft til energi-intensiv industri i Grønland.

Vinder: Rambøll Danmark A/S

 

Udbud af udarbejdelse af præ-lønsomhedsstudier vedrørende udnyttelse af vandkraft til datacentre i Grønland.

Vinder: Rambøll Danmark A/S



Udbud af varer til og indretning af kantinen i Selvstyrets CA

Vinder: Arctic Import

 

Udbud af inventar til vakantboliger

Vinder: Konpap Nuuk

 

Genudbud af aftaler om rengøring i Grønlands Selvstyres centraladministration

Vindere:

Delaftale 1 - NCS

Delaftale 9 - NCS



Udbud af indkøb af varer til Det landsdækkende handicapcenter

Vinder: Arctic Import A/S

 

Udbud af print og kopi

Vinder: Inu:IT A/S

 

Udbud af konsulentundersøgelse om vedvarende energikilder ved Aasiaat og Qasigiannguit

Vinder: Rambøll Danmark A/S



Udbud af aftaler om behandlingsforløb for afhængige

Vinder: Delaftale 1-9: Katsorsaavik Nuuk ApS